Największa papuga świata - ARA

super atrakcja na Twojej imprezie

Papuga
Efektowny pokaz lotu papugi, to atrakcja nr 1 całego występu i zwieńczenie całego programu. Wcześniej po wyjściu z klatki witamy papugę buziakiem, orzeszkiem lub mandarynką i przedstawiamy publiczności. Ptak prezentuje swoje kolory, machamy do papugi rękami, na co ona odpowiada ruchami skrzydeł. Publiczność dowiaduje się, czy papuga mówi, czy można ją głaskać, czy można z nią wychodzić na spacer i prezentowane są specjalne szelki ze smyczką dla ptaka. Wybrane osoby są mianowane na pirata i kapitankę, otrzymując papugę na rękę oraz uroczyste buzi od papuzi. Następnie ptak jest prezentowany uczestnikom występu z bardzo bliskiej odleglosci tak, by każdy mógł podziwiać jego ubarwienie i poczuć dreszczyk emocji w spotkaniu z największą papugą świata. Podczas przedstawienia i po jego zakończeniu możemy robić zdjęcia z papugą, które pozwolą zachować wspomnienia z niezwykłej prezentacji.
Uwaga. Poszczególne punkty programu są uzależnione od warunków w jakich prowadzony jest występ np. na zewnątrz, w sali, w domu. Oceny warunków występu dokonuje właściciel papugi i to on decyduje o formie prezentacji, aby występ był bezpieczny dla papugi i publiczności.
Iluzja
Trzy walizki pełne rekwizytów iluzji. W zależności od tego, czy program prezentowany jest dla dzieci, czy dla dorosłych, na festynie, w przedszkolu lub w domu, przedstawiany jest odpowiedni zestaw. Bawimy się kolorami papugi, gdzie piłki i chusteczki znikają i pojawiają się niespodziewanie. Poznajemy przyjaciół papugi, króliczka (zabawkę) wyczarowanego z cylindra oraz mysz chowającą się w magicznym domku. Piracką monetę chowamy do skarbonki, a ta niespodziewanie przenosi się do banku. Gałązka do siedzenia dla papugi powstaje ze zwykłego sznurka i z udziałem osoby z publiczności. Czarno białe obrazki w kolorowance zamieniamy w kolorowe, a następnie wydmuchujemy kolory i obrazki prezentując białe kartki. Na zakończenie zabawy machamy na pożegnanie chusteczką, która trafia do ucha widza z publiczności i jest wyciągana w zabawny sposób. W wersji festynowej i dla dorosłych bawimy się w znikanie, przemieszczanie i pojawianie dużych kostek do gry. Stosujemy tortury pirackie > cięcie palca, przekłuwanie mieczem ręki, szyi oraz przecinanie blachami ręki własnej czarodzieja uwięzionej w magicznym rękawie. Dla spragnionych widzów jeszcze większej dawki humoru i zabawy, ubieramy pana czarodzieja pirata w kaftan bezpieczeństwa, a ten uwalnia się z niego stosując tylko sobie znane sposoby, aby przypadkiem nie pozostać uwięzionym na zawsze w tym specyficznym ubranku.
Fakir - człowiek na gwoździach
Dwie deski pełne ostrych, prawdziwych gwoździ prezentowane są publiczności. Zagadką dla widzów jest ile gwoździ liczy każda z desek i ile kilogramów ważą wszystkie. Z widowni proszeni do udziału w programie są goście: dwie panie i jeden najcięższy z obecnych pan. Panie proszone są w razie konieczności do udzielenia pomocy medycznej w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Pan otrzymuje jedną z desek i rozpoczyna się zabawa w hamburgera. Pirat fakir kładzie się na plecach na desce najeżonej mnóstwem ostrych gwoździ, a na brzuchu i klatce piersiowej kładzie się drugą połówkę narzędzia tortur. Pokaźnych rozmiarów mężczyzna podtrzymywany z dwóch stron za ręce przez panie, staje na górnej desce przygniatając znajdującego się pod nim pirata fakira. W kulminacyjnym momencie, po zejściu pana fakir wstaje i z niepokojem patrzymy na brzuch i plecy, ale.. nie ma śladu przebicia i panie nie muszą udzielać pomocy. Jednak fakir odwdzięcza się asystentowi i sadza go na desce na pupie. Tutaj po pokazie pomoc od pań jest niezbędna, masaż pewnej części ciała wskazany. Chętna publiczność zapraszana jest na scenę i w myśl hasła "fakirem może zostać każdy" widzowie z powodzeniem próbują stawać bosymi stopami na gwoździach. Program prowadzony jest również w wersji dla dzieci, wspaniała atrakcja na żywo, występ robi ogromne wrażenie, gdy okazuje się, że najmłodsi nie boją sie takich wyzwań.
Szczudła
Jest to humorystyczny pokaz akrobatyczny wykonywany w wersji dla dzieci lub dla dorosłych, prezentowany na tradycyjnych, drewnianych szczudłach z udziałem osoby z publiczności.  Zaproszona pani ma okazję zatańczyć w parze z piratem, ale.. pirat zatańczy na stojąco, a dama na leżąco. Nad nieco wystraszoną panią, najpierw na niższym poziomie szczudeł, potem na wyższym z wdziękiem pirata luzaka odbywać się będą przedziwne tańce w rytm dynamicznej muzyki. Publiczność będzie miała cały czas wrażenie, że ta zabawa źle się skończy dla leżącej kobiety i tak też się stanie... uczestniczka zabawy zobaczy spadającego z góry prawie 100 kilogramowego pana pirata, który z gracją ominie swoimi stopami o centymetry leżącą na dywanie osobę. Potem przeprowadzony zostanie konkurs z kilkoma panami z publiczności, których zadaniem będzie uwolnienie księżniczki z wysokiej wieży, a posłużyć temu celowi będą musiały szczudła i to nie jest już prosta sprawa. Uwaga. Całość występu uzależniona jest od warunków wykonywania triku: podłoża (grząska ziemia, trawa, śliski parkiet, płytki w sali lub niestabilna scena), małe mieszkanie w bloku (brak przestrzeni).
Monocykl
Pokaz jazdy z dużą dawką humoru na jednokołowym rowerze w wersji dla dzieci i dla dorosłych. Rozpoczynamy prezentacją pojazdu: czy ten rower ma drugie koło, kierownicę, bagażnik, dzwonek, hamulce ? Nie. Czy da się na czymś takim jeździć ? Tak. To pojedziemy, ale pierwszy rząd publiczności będzie moimi hamulcami i jak krzyknę pomocy, to wszyscy będą mnie łapać. Przy wsparciu pana z publiki oraz kilku nieudanych próbach startu w końcu pirat, szalony monocyklista nabiera tempa i utrzymując równowagę stara się nie rozjechać najbliżej stojących. Trzy próby jazdy kończą się sukcesem, wyznaczona trasa monocykla pomyślnie przejechana. W finale zabawy pan, który pomagał otrzymuje monocykl i po kilku nieudanych startach znajdujemy sposób, aby nowicjusz stał się skutecznym monocyklistą i przejechał wyznaczoną trasę. Pomagać mogą mu koledzy, zwłaszcza, gdy taka pomoc może do łez rozbawić publiczność. Uwaga. Pokaz uzależniony od warunków ukształtowania terenu i od ilości miejsca do jazdy.
Muzyka na żywo
Przedstawiane programy przeplatane są muzyką z udziałem takich instrumentów jak gitara, harmonijka ustna oraz melodyka (w zależności od rodzajów występu). Piosenki są najczęściej własnego autorstwa, choć czasami może to być znany przebój innych wykonawców. Na uwagę zasługuje tutaj instrument melodyka, rzadko spotykany, o ciekawej barwie dźwięku i szczególnie podczas występów dla dzieci następuje krótka prezentacja tego sprzętu grającego. W ofercie muzycznej prezentujemy piosenki dla dzieci oraz nie unikamy spotkań dla starszych z muzyką biesiadną, romską, ludową, country, szanty.